Rias Gremory

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rias Gremory
1000px-Riasg.jpg
Postać z High School DxD
Profil
Wiek 18
Tytuł Szkarłatnowłosa Księżniczka Zniszczenia
Kolor włosów Szkarłatne
Kolor oczu Niebiesko-zielone
Rasa Diabeł
Seiyū Yōko Hikasa

Rias Gremory to główna żeńska bohaterka serii High School DxD. Jest diablicą z prominentnej, szlachetnej rodziny diabelskiej, Gremory, przez co jest często nazywana Szkarłatnowłosą Księżniczką Zniszczenia. Jest uczennicą trzeciej klasy Akademi Kuoh oraz piastuje funkcje przewodniczącej Klubu Badań nad Okultyzmem. Wszyscy uważają ją za najpiękniejszą dziewczynę w szkole.

Osobowość i wygląd[edytuj | edytuj kod]

Rias jest młodą kobietą o pięknym ciele, jasnej cerze i niebiesko-zielonych oczach. Jej najbardziej charakterystyczną cechą są długie szkarłatne włosy. Podczas serii Rias nosi najróżniejsze typy ubrań, ale najczęściej można ja zobaczyć ubraną w żeński mundurek Akademii Kuoh. Często ubiera uwodzicielską bieliznę, zwłaszcza wtedy, gdy śpi z Isseiem, albo próbuje go uwieść. Gdy Rias próbuje się nad czymś intensywnie skupić, zakłada okulary, mimo iż nie ma żadnej wady wzroku. Rias jest bardzo miła oraz delikatna dla swoich podwładnych i otacza ich dużą troską. Z czasem zakochuje się w Isseiu i myśli o nim, jako o kimś specjalnym, przez co zawsze robi się bardzo zazdrosna, kiedy jakieś inne dziewczyny okazują mu zainteresowanie. Kiedy jednak trenuje ze swoimi podwładnymi, albo walczy wraz z nimi, to staje się wtedy zupełnie inną osobą i jest ostra, surowa oraz wymagająca. Jest dumna z tego, że należy do rodziny Gremory, jednak jest jej jednocześnie żal, że wszyscy patrzą na nią z podziwem tylko dlatego, bo należy do prominentnej rodziny szlacheckiej. Dlatego zdecydowała się zamieszkać w świecie ludzi, gdyż tam, wszyscy lubili ją dlatego kim jest, a nie dlatego, z jakiej rodziny pochodzi. Lubi drażnić się z Asią oraz Isseiem, jednak daje jednoznacznie do zrozumienia zarówno jej, jak i pozostałym dziewczynom, że Issei należy tylko do niej i nie ma zamiaru się nim dzielić z nikim. Nie ma zresztą problemu z tym, aby pokazywać się mu nago, albo spać z nim w jednym łóżku. W jej rodzinie panuje powszechnie zwyczaj, że podwładni są traktowani bardzo familiarnie i Rias także traktuje swoich służących, bardziej jak rodzeństwo lub bliskich przyjaciół, niż służbę..

Historia[edytuj | edytuj kod]

Rias jest córką i jednocześnie drugim dzieckiem Rodziny Gremory. Gdy jej starszy brat, Sirzechs, został władcą Piekła i przybrał nazwisko Lucyfer, przejęła od niego funkcję następcy głowy rodziny. Gdy przyjęła ten tytuł, jej rodzina zaręczyła ją z innym diabłem czystej krwi, którym był Raiser Feneks. Na długo przed rozpoczęciem całej serii, Rias zebrała grupę sług, którymi są Akeno Himejima, Yuuto Kiba, Koneko Toujou oraz Gasper Vladi. W trakcie głównej fabuły zyskuje kolejne sługi, którymi są Issei Hyoudou, Asia Argento, Xenovia oraz Rossweisse.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W jednym z pobocznych opowiadań zostało ujawnione, że Rias jest otaku i ma w swoim pokoju dużą kolekcję figurek oraz plakatów, z postaciami z anime, czego bardzo się wstydzi.
  • Jej wymiary to 99/58/90 i mierzy 170 centymetrów wzrostu.
  • Rias lubi spać nago, co wielokrotnie można zauważyć podczas trwania serii.
  • Jej urodziny przypadają 9 kwietnia.
  • Urodziła Się w 1994 Roku.

Relacje[edytuj | edytuj kod]

Album zdjęć[edytuj | edytuj kod]