Sirzechs Lucyfer

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sirzechs Lucyfer
640px-Sirzechs lucifer.png
Postać z High School DxD
Profil
Tytuł Szkarłatny szatan
Kolor włosów Szkarłatne
Kolor oczu Niebiesko-zielone
Rasa Diabeł


Sirzechs Lucifer, znany dawniej jako Sirzechs Gremory, jest starszym bratem Rias. Pełni funkcję przywódcy Czwórki Wielkich Szatanów, która szefuje Zaświatom. Jego żoną jest Grayfia Lucifuge, z którą ma syna Millicasa.


Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Sirzechs jest bardzo przystojnym mężczyzną o szkarłatnych włosach i niebiesko-zielonych oczach. Issei stwierdził kiedyś, że wygląda jak męska wersja Rias. Jego faktyczny wiek jest nieznany. Wprawdzie wygląda jakby miał około dwudziestu lat, ale w rzeczywistości jest o wiele starszy.


Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Sirzechs jest bardzo miłą, troszczącą się o wszystkich osobą. Stara się unikać walki na tyle, na ile to możliwe, stosując zamiast niej rozmowę i negocjacje. Mimo iż sprawuje funkcje władcy piekła, to ma bardzo niefrasobliwy charakter, sprawia wręcz wrażenie lekko zdziecinniałego i często pozwala aby sprawy toczyły się w swoim własnym tempie, przez co jego żona złości się na niego. Sirzechs ma jednak również swoją poważną stronę, która wychodzi na jaw w momencie, gdy zostaje zmuszony do walki.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwotnie jego przeznaczeniem było objęcie funkcji głowy rodu Domu Gremory. Od dzieciństwa przyjaźnił się i rywalizowała z Ajuką Belzebubem, gdyż obydwaj byli równie potężni. W przeszłości doszło do sporu pomiędzy frakcją która chciała prowadzić wojnę z aniołami i upadłymi aniołami, a frakcją, która była temu przeciwna. Sirzechs był głównym prowodyrem stronnictwa przeciwnego wojnie, które nazywało go nawet bohaterem. Skutkiem tego sporu było ustanowienie nowego rządu w Zaświatach. W międzyczasie Sirzechs spotkał Grayfię i zakochał się w niej ze wzajemnością, mimo iż należała do przeciwnego mu stronnictwa, po czym pobrali się, gdy spór między frakcjami został zakończony. Sirzechs przybrał wtedy nazwisko Lucyfer i został władcą piekła.

Dokładny wiek Sirzechsa jest nieznany. Warto jednak wspomnieć, że jego „Skoczkiem” jest legendarny szermierz, Sōji Okita, który zmarł w 1868 roku. Można więc przypuszczać, że Sirzechs ma nie mniej niż dwieście lat.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Pewnego razu Sirzechs mało nie został zabity przez swoją żonę, gdy robił zdjęcia podczas snu.
  • W dzieciństwie Sirzechs marzył o zostaniu muzykiem.
  • Sirzechs jest na szczycie listy Dziesięciu Najpotężniejszych Osób w Zaświatach.
  • Sirzechs, podobnie jak inna członkini Czwórki Wielkich Sztanów, Serafall Lewiatan, ma kompleks siostry.


Relacje[edytuj | edytuj kod]