Issei Hyoudou

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Issei Hyoudou
Issei.jpg
Postać z High School DxD
Profil
Wiek 17
Tytuł Sekiryutei (Czerwony Cesarski Smok)
Kolor włosów Brązowe
Kolor oczu Jasno brązowe
Rasa Były człowiek, potem niskoklasowy, a następnie średnioklasowy diabeł. Potem hybryda diabła i smoka.
Seiyū Yūki Kaji

Issei Hyoudou to główny męski bohater serii High School DxD. Jest uczniem drugiego roku Akademii Kuoh oraz członkiem „Tria Zboczeńców”, w skład którego wchodzą trzej najwięksi zboczeńcy w szkole.

Jest również członkiem Klubu Badań nad Okultyzmem oraz „Pionkiem” Rias Gremory. Na początku jego moc jest na żenująco niskim poziomie, jednak wraz z upływem czasu staje się coraz silniejszy. Jego zamiarem jest pięcie się coraz wyżej w hierarchii diabłów, aby pewnego dnia mógł stać się „Królem Haremu”, choć nieświadomie zebrał już wokół siebie grupkę pięknych dziewczyn.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Issei jest przeciętym, młodym chłopakiem, z normalną budową ciała, o krótkich brązowych włosach i jasnobrązowych oczach. W tomie piątym powieści, gdy przechodzi trening pod okiem Tannina, jego ciało zyskuje bardziej muskularny wygląd. Issei chodzi najczęściej ubrany w męski mundurek swojej szkoły, z tą jednak różnicą, że guziki jego marynarki oraz koszuli są zawsze rozpięte i widać spod niej czerwoną koszulkę. Zamiast brązowych półbutów woli też nosić obuwie sportowe.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Isseia jest olbrzymie zboczenie oraz obsesja na punkcie kobiecych piersi. Często podgląda przebierające się dziewczyny, albo zagląda im pod spódniczki, kiedy wchodzą po schodach, przez co zostaje znienawidzony przez wszystkie uczennice w szkole i uznany za potwornego zboczeńca. Mimo tego, wiele dziewczyn żywi do niego głębokie uczucie, między innymi Rias, Asia, Akeno, Koneko, Xenovia, Irina oraz Ravel. Dziewczyny kochają go za jego dobroć oraz niezachwianą chęć pomocy każdemu, kto jest dla niego ważny. Issei nie zauważył jednak, że wszystkie dziewczyny z jego otoczenia zakochały się w nim i uważa, że po prostu się z nim drażnią. Odwzajemnia jedynie uczucia Rias, którą traktuje jako miłość swojego życia. W jednym z pobocznych opowiadań, rodzina dziewczyny zaręcza ich nawet ze sobą, ale Issei nie zdaje sobie z tego sprawy.

Po tym gdy Issei został zamordowany przez swoją pierwszą dziewczynę, miał w sobie pewien lęk przed płcią przeciwną. Bał się odrzucenia i pogardy z ich strony, jednak dziewczyny z jego otoczenia wyleczyły go z tego mówiąc, że nie musi się tego bać, gdyż wszystkie bardzo go lubią, co ostatecznie pozbawiło chłopaka tego typu obaw.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Issei jest jedynym synem zwykłej, japońskiej rodziny. Niewiele wiemy o jego przeszłości, poza tym, że we wczesnym dzieciństwie jego przyjaciółką była Irina Shidou. Pewnego dnia nieznana mu piękna dziewczyna, Yuuma Amano, zaprasza go na randkę. Piękność okazuje się być upadłą anielicą, która zabija chłopaka, aby nie dopuścić do przebudzenia uspinej w jego wnętrzu mocy. Zostaje jednak uratowany przez Rias Gremory, która wskrzesza go jako diabła oraz własnego podwładnego. Z czasem okazuje się, że we wnętrzu Isseia mieszka Ddraig, Czerwony Smok Walijski, potężna istota, której moc jest tak potężna, że może zabić nawet samego Boga. Od tego momentu Isseia spotyka szereg niezwykłych przygód i bitew, które całkowicie zmieniają jego życie.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W Zaświatach, Issei jest głównym bohaterem programu dla dzieci.
  • Wzrost Isseia to 170 centymetrów.
  • Issei Urodził się w 1995 Roku

Powiązania[edytuj | edytuj kod]