Ddraig

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ddraig
Ddraig.png
Postać z High School DxD
Profil
Tytuł Sekiryutei (Czerwony Cesarski Smok)
Kolor oczu Zielone
Rasa Smok

Ddraig - bohater High School DxD, jest jednym z Dwóch Niebiańskich Smoków znanym jako Czerwony Smok Walijski lub Czerwony Cesarski Smok, którego dusza mieszka w ciele Isseia Hyoudou. Jego mocy obawiali się wszyscy: anioły, upadłe anioły i diabły, gdyż miała ona być tak potężna, że była w stanie zabić nawet samego Boga.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W dalekiej przeszłości Ddraig rozpoczął walkę z innym równie potężnym co on smokiem, którym był Biały Smok Wymycia o imieniu Albion. Na ich nieszczęście anioły, diabły oraz upadłe anioły toczyły wtedy poważną wojnę o władzę nad światem. Walka dwóch smoków zaczęła niepokoić ich pola bitew, nie mówiąc już o tym, że obydwa potwory podczas walki dewastowały i niszczyły wszystko dookoła. Trzy frakcje zażądały więc od nich, aby przerwały walkę. Ddraig i Albion wściekli się, że ktoś śmie przerywać im ich pojedynek. Zaatakowali więc Boga oaz przywódców upadłych aniołów oraz diabłów. Starcie skończyło się śmiercią obydwu smoków. Ich dusze zapieczętowano jako Sacred Gear i ukryto w ciałach ludzi. Od tamtej pory smoki co jakiś czas odradzają się w ciałach ludzi, a ich przeznaczeniem jest ze sobą walczyć.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Ddraig wygląda jak typowy smok. Jego łuska ma czerwony kolor, a oczy zielony.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Osobowość Ddraiga zmieniła się wraz z upływem czasu. Na początku był dumnym i wyniosłym smokiem, który jednak zawsze chętnie pomagał Isseiowi lub doradzał mu. Później jednak, gdy zboczona natura jego właściciela zaczęła się coraz bardziej ujawniać, Ddraig popadł w ciężką depresją i musiał nawet z tego powodu przyjmować leki i korzystać z porady lekarza.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Imię Ddraig pochodzi od walijskich słów Y Ddraig Goch, co znaczy „Czerwony Smok”. Y Ddraig Goch jest też smokiem z walijskiej flagi.

Relacje[edytuj | edytuj kod]