Sacred Gear

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sacred Gear Isseia Hyoudou, Rękawica Czerwonego Smoka.

Sacred Gears (神器(セイクリッド・ギア) Seikuriddo Gia), są przedmiotami mającymi potężne zdolności, którymi Bóg obdarzył ludzi. Pełnią one bardzo ważną funkcję w serii High School DxD.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Sacred Gears zostały stworzone przez Boga i zesłane na Ziemię, w ramach zarządzania cudami. Zostało wspomniane, że wielu sławnych ludzi którzy zapisali swe imię na kartach historii, było ich posiadaczami, ale nigdy nie podano nazwisk tych osób. Może także istnieć więcej niż jeden Sacred Gear tego samego rodzaju. Niektóre z nich są bardzo pospolite i często spotykane, ale czasami trafiają się bardzo rzadkie, na przykład Zmierzch Uzdrawiania, którego posiadaczką jest Asia Argento. Wyjątkiem jest Longinus, który jest naprawdę unikalny. Sacred Gear może zostać odebrany posiadaczowi, po odprawieniu specjalnej ceremonii, ale każdorazowo owocuje to śmiercią właściciela.

Tylko ludzie lub ich hybrydy rodzą się z Sacred Gears. Anioły oraz diabły mogą je otrzymać, jeśli wskrzeszą do swoich szeregów posiadacza takowego. Upadłe anioły potrafią pozbawić właściciela jego Sacred Gear za pomocną wspomnianej wyżej ceremonii i nadać ją dowolnej osobie.

Możliwym jest, aby jedna osoba posiadała więcej niż jeden Sacred Gear. Powód dla którego ludzie którzy stali się diabłami lub aniołami zatrzymują je, jest tajemnicą. Prawdopodobnie jest tak dlatego, ponieważ Bóg przed swoją śmiercią nigdy nie przewidział możliwości, aby ludzie mogli być bezpośrednio wskrzeszani do życia jako diabły lub anioły.

Zdolności[edytuj | edytuj kod]

Sacred Gears mają najróżniejsze umiejętności. Na przykład Zmierz Uzdrawiania Asi może leczyć rany oraz choroby, Narodziny Miecza Kiby potrafią stworzyć każdy miecz, jaki tylko chłopak sobie wyobrazi, obdarzony najróżniejszymi możliwymi właściwościami, zaś Zabroniony Widok Balor Gaspera, jest w stanie zatrzymać czas.

Sacred Gears może ewoluować oraz dostosowywać się, w oparciu o myśli swojego posiadacza, jego potrzeby uczucia, zdobywane umiejętności lub wraz z upływem czasu. Ma to być źródłem dla Łamacza Ładu oraz transformacji w tryb podgatunku.

Łamacz Ładu[edytuj | edytuj kod]

Najwyższym stanem Sacred Gears jest tryb zwany Łamaczem Ładu, który jest najpotężniejszą manifestacją jego mocy. Po osiągnięciu go po raz pierwszy, kolejne aktywacje tej umiejętności przychodzą łatwiej niż za pierwszym razem. Niekompletny Łamacz Ładu można osiągnąć przez poświecenie jakiejś części swojego ciała, ale nie liczy się to, jako aktywacja tego trybu. Osiągnąć go bowiem można tylko za pomocą uczuć właściciela. Mówi się, że Łamacz Ładu miał nigdy nie powstać i jest wynikiem błędu w systemie, który stworzył Bóg.

Issei Hyodou i jego Łamacz Ładu, Zbroja Łuskowa Walijskiego Smoka.

Juggernaut Drive[edytuj | edytuj kod]

Juggernaut Drive to specjalna umiejętność zastrzeżona tylko dla Longinusów, która jest uważana za zabroniony ruch. Juggernaut Drive tymczasowo usuwa pieczęcie nałożone na Niebiańskie Smoki, ale jednocześnie użytkownicy tracą zdrowy rozsądek, a poziom ich żywotności zostaje pożarta przez moc. Prawdziwy Longinus ma podobną moc, która uwalnia 'Wolę Śmierci' Boga z Bibli, zwanego Prawdziwą Ideą.

Typy[edytuj | edytuj kod]

Sztuczne Sacred Gears[edytuj | edytuj kod]

Możliwe również jest stworzenie sztucznych Sacred Gears. Przywódca upadłych aniołów Azazel, przeprowadzał nad nimi liczne badania, aż w końcu udało mu się w takowe stworzyć. Sztuczne Sacred Gear są jednak słabsze od tych prawdziwych.

Podgatunki[edytuj | edytuj kod]

Podgatunki to Sacred Gears, które miały miały unikalne cechy, z powodu myśli oraz uczuć swoich posiadaczy. Są potężniejsze od normalnych Sacred Gear i czasem zdobywają też nowe umiejętności. Czasami zarówno Sacred Gear jak i Łamacz Ładu są czymś normalnym, ale bywa i tak, że tylko Łamacz Ładu staje się podgatunkiem. Nawet Longinusy mogą zyskać podgatunek Łamacza Ładu.

Azael poinformował Isseia, że ten powinien opracować podgatunek dla swojego Sacred Gear. Oznacza to, że podgatunek można stworzyć zarówno umyślnie jak i nieumyślnie.

Longinus[edytuj | edytuj kod]

Oprócz normalnych Sacred Gears, istnieją także Longinusy. Są tu unikalne Sacred Gears najwyższej klasy, które dysponują wieloma umiejętnościami, w porównaniu do normalnych Sacred Gear, które mają tylko jedną i są tak potężna, że mogą nawet zabić Boga. Łącznie istnieje trzynaście Longinusów, jednak Azazel stwierdził że istnieje możliwość, iż więcej Sacred Gear może stać się Longinusami, jeśli zaistnieją do tego odpowiednie warunki. Longinus, tak jak Łamacz Ładu, miał nigdy nie istnieć i jego pojawienie się jest błędem w systemie.

Sacred Gears Typu Smoczego[edytuj | edytuj kod]

Niektóre Sacred Gears mogą zyskać smocze cechy. Może to mieć miejsce, jeśli został w nim zapieczętowany Smok, lub jeśli przybrał postać smoka. Posiadacze tego Sacred Gear są potężni, ale jednocześnie narażeni na atak specjalnego typu broni, znanego jako Zabójca Smoków. Według słów jednego z bohaterów, smoczy rodzaj jest najbardziej kłopotliwym gatunkiem Sacred Gear.

Święte Sacred Gears[edytuj | edytuj kod]

Pewne Sacred Gears posiadają specjalną umiejętność produkowania świętej energii, która przybiera postać Świętych Mieczy oraz pobłogosławionych lub świętych przedmiotów. Ten gatunek jest więc szczególnym zagrożeniem dla diabłów.

Demoniczne Sacred Gears[edytuj | edytuj kod]

Są to takie Sacred Gears, które potrafią używać demonicznych mocy, lub pewnych jej gatunków. Takim Sacred Gear są Narodziny Miecza Yuuto Kiby. Nie wiadomo czy Demoniczny Sacred Gear naraża jego użytkownika na działanie świętych przedmiotów, ale jako że ich jedynymi użytkownikami są diabły, to jest to całkiem możliwe.