Azazel

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Azazel
501px-Azazel anime.jpg
Postać z High School DxD
Profil
Kolor włosów Czarne
Rasa Upadły anioł


Azazel jest byłym wodzem upadłych aniołów oraz organizacji Grigori. Pełni również funkcję nauczyciela w Akademii Kuoh oraz jest dordcą Klubu Badań nad Okultyzmem.


Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Azazel ma wygląd dwudziestoletniego mężczyzny, a z jego pleców wyrasta dwanaście czarnych skrzydeł. W tomie czwartym powieści stracił rękę, więc zastąpił ją sobie protezą, którą stworzył dzięki swojemu Sacred Gear.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Charakter Azazela jest jednym z najbardziej skomplikowanych w całej serii, gdyż jest równie mocno wyluzowany, co poważny i równie mądry co szalony. Wszystko wskazuje na to, że potrafi dopasować swoja osobowość do aktualnej sytuacji. Azazel sprawia również wrażenie szalonego naukowca, zwłaszcza jeśli chodzi o poszukiwania albo badania nad Sacred Gears. Ma też pokojowe nastawienie i preferuje negocjacje, zamiast walki i przemocy. Wykazuje dużo troski o upadłe anioły oraz swoich przyjaciół, Shemhazaia i Baraqiela. Jest również bardzo charyzmatyczną osobą i łatwo zdobywa sobie mir wśród swoich podwładnych. Targają nim też rozterki, gdyż wielu jego przyjaciół założyło już rodziny, podczas gdy on wciąż jest singlem. Azazel jest również bez wątpienia zboczeńcem. Stał się upadłym aniołem, gdyż uległ kobiecym wdziękom. Wspomniał kiedyś, że przez wieki zorganizował sobie wiele haremów, no i często podsuwa Isseiowi różne zbereźne pomysły.


Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwotnie Azazel był aniołem i przebywał w Niebie. Napisał wtedy raport, na temat sztucznie stworzonego przez siebie Sacred Gear, Błyszczącej Lśniącej Aury mrocznego Ostrza. Został on opublikowany przez Michała, przez co Azazel stał się pośmiewiskiem wszystkich aniołów w Niebie, gdyż historia o sztucznym Sacred Hear została uznana za głupią. Jakiś czas później Azazel stał się upadłym aniołem, po tym gdy uprawiał seks z ludzką kobietą. Założył wtedy organizację upadłych aniołów o nazwie Grigori i stał się ich naczelnym wodzem. W międzyczasie prowadził swoje badania nad Sacred Gears i tworzył ich sztuczne odpowiedniki. Zawarł również kontrakt z jednym z Pięciu Wielkich Smoczych Królów Fafnirem. Zaopiekował się również Valim, którego wytrenował i traktował jak przybranego syna. Po zakończeniu wojny został nauczycielem w Akademii Kuoh i mentorem Klubu Badań nad Okultyzmem. Później zrezygnował ze swojej funkcji przywódcy i przekazał ją swojemu przyjacielowi Shemhazai.


Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Wzrost Azazela to 188 centymetrów.
  • Azazel jest jedynym członkiem Grigori, który nigdy się nie ożenił.