High School DxD

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Oficjalne logo serii High School DxD.

High School DxD (jap. ハイスクールD×D Haisukūru Dī Dī?, zapisywane też jako Highschool DxD) - japońska seria powieści light novel, mangi oraz anime.

Głównym bohaterem serii jest Issei Hyoudou, licealista uczęszczający do Akademii Kuoh - byłej szkoły dla dziewcząt, którą zmieniono na koedukacyjną placówkę. Wiódł spokojne życie wraz z dwójką swoich kumpli - Matsudą i Motohamą (wszyscy o sprośnych myślach) - dopóki dziewczyna o imieniu Yuma Amano nie zaprosiła Hyoudou na randkę. Gdy razem wybrali się do parku, dziewczyna zapytała go o spełnienia jedngo jej życzenia. Nieco wstrząśnięty Issei zgodził się (myślał bowiem, że chodzi o pocałunek), a dziewczyna powiedziała, że chce, aby chłopak dla niej umarł, po czym zmieniła się w upadłego anioła i brutalnie go zamordowała. Umierając, Issei ostatnimi trzeźwymi myślami zauważa przy sobie tajemniczą osobę o długich szkarłatnych włosach.

Następnego dnia Issei budzi się w swoim łóżku i uznaje, że wszystko to było koszmarnym snem. Ze zdziwieniem stwierdza również, że po jego dziewczynie zniknął wszelki ślad, a on sam jest jedyną osobą, która ją pamięta. Nie można było nie zauważyć również dziwnych zmian - poprawiła się jego kondycja fizyczna, ma o wiele lepszy słuch i wzrok, osłabiają go promienie słoneczne, a co najdziwniejsze - rozumie teraz wszystkie obce języki. Tego wieczora atakuje go dziwny mężczyzna, który okazuje się być upadłym aniołem i zadaje mu poważne obrażenia. Nim chłopak straci przytomność, zostaje uratowany przez szkarłatnowłosą dziewczynę z jego szkoły, o imieniu Rias Gremory.

Później Issei budzi się uznając, że wydarzenia z ubiegłego wieczora były kolejnym koszmarnym snem. Ku swojemu zdumieniu zauważa, że piękna Rias Gremory leży w jego łóżku całkiem naga. Dziewczyna wyjawia mu tajemnicę, że tak naprawdę jest diablicą i wskrzesiła wcześniej Isseia do życia, jako swojego podwładnego.

Light novel[edytuj | edytuj kod]

High School DxD to light novel autorstwa Ichieiego Ishibumi (tekst) i Miyamy-Zero (ilustracje). Publikuje ją Fujimi Shobo pod banderą Fujimi Fantasia Bunko. Seria ukazuje się od 20 września 2008 roku i liczy sobie czternaście tomów. Autor tworzy również krótkie opowiadania, które zamieszczane są w Dragon Magazine.

Manga[edytuj | edytuj kod]

Autorem mangowej adaptacji High School DxD jest Hiroji Mishima. Ukazuje się ona od lipca 2010 roku i początkowo była publikowana w Dragon Magazine, a potem w Monthly Dragon Age.

Manga doczekała się swego rodzaju spin-offu opowiadającego o przygodach Asi oraz Koneko.

Anime[edytuj | edytuj kod]

Anime High School DxD było emitowane od 6 stycznia 2012 roku, do 23 marca i liczyło dwanaście odcinków. Ukazało się także sześć odcinków specjalnych oraz odcinek OVA, który dodano jako bonus do limitowanej edycji trzynastego tomu powieści. Drugi odcinek ma się ukazać w maju 2013 roku.

Pod koniec pierwszej OAV-ki ujawniono, że w 2013 roku będzie miał premierę drugi sezon anime, którego emisja ma się rozpocząć w lipcu.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W 2012 powieść High School DxD zajęła szóste miejsce na liście najlepiej sprzedających się tytułów.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]