Albion

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Albion
User215181 pic50475 1373832614.jpg
Postać z High School DxD
Profil
Tytuł Hakuryuukou
Kolor oczu Niebieskie
Rasa Smok


Albion to drugi z Dwóch Niebiańskich Smoków, znany jako Biały Smok Wymycia i jednocześnie największy rywal Ddraiga. Jego dusza jest zapieczętowana w Sacred Gear Valiego Lucyfera. Podobnie jak w przypadku Ddraiga, jego mocy obawiali się wszyscy: anioły, upadłe anioły i diabły, gdyż miała ona być tak potężna, że była w stanie zabić nawet samego Boga.


Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Albion wygląda jak typowy smok. Ma białego koloru łuskę oraz niebieskie oczy.


Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Charakter Albiona zmienia się wraz z upływem czasu. Na początku był bardzo dumny i zaciekle rywalizował z Ddraigiem, który także jest Niebiańskim Smokiem. Później, podobnie jak Ddraig, wpadł w depresję, kiedy z powodu „upodobań” jego partnera, przylgnęło do niego dziwne przezwisko, ale mimo tego bardzo dba o Valiego, podobnie jak jego rywal troszczy się o Isseia. Albion zdaje się również cieszyć swoim obecnym życiem, które nie wymaga od niego walki przeciwko Ddraigowi oraz Isseiowi, ale zdaje sobie sprawę, że jest to przyszłość, której nie da się uniknąć.


Historia[edytuj | edytuj kod]

W dalekiej przeszłości Albion, z bliżej nieznanych powodów, toczył zaciekłą walkę z Czerwonym Smokiem Walijskim, Ddraigiem. Na ich nieszczęście anioły, diabły oraz upadłe anioły toczyły wtedy poważną wojnę o władzę nad światem. Walka dwóch smoków zaczęła niepokoić ich pola bitew, nie mówiąc już o tym, że obydwa potwory podczas walki dewastowały i niszczyły wszystko dookoła. Trzy frakcje zażądały więc od nich, aby przerwały walkę. Ddraig i Albion wściekli się, że ktoś śmie przerywać im ich pojedynek. Zaatakowali więc Boga oraz przywódców upadłych aniołów oraz diabłów. Starcie skończyło się śmiercią obydwu smoków. Ich dusze zapieczętowano jako Sacred Gear i ukryto w ciałach ludzi. Od tamtej pory smoki co jakiś czas odradzają się w ciałach ludzi, a ich przeznaczeniem jest ze sobą walczyć.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Imię Albiona pochodzi prawdopodobnie od łacińskiego słowa albi, co oznacza biały.


Relacje[edytuj | edytuj kod]