Sona Sitri

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sona Sitri
HighschoolDxD 10 006.jpg
Postać z High School DxD
Profil
Wiek 18
Tytuł Souna Shitori
Kolor włosów Czarny
Kolor oczu Fioletowe
Rasa Diabeł


Sona Sitri jest wysokoklasową diablicą, należącą do klanu Sitri oraz uczennicą trzeciej klasy w Akademii Kuoh, gdzie sprawuje funkcję przewodniczącej samorządu uczniowskiego. Od wczesnego dzieciństwa przyjaźni się z Rias, którą uważa za swoja rywalkę. Podobnie zresztą jak ona, jest następczynią głowy rodziny oraz młodszą siostrą władcy piekła. W szkole Sona jest znana pod pseudonimem Souna Shitori, a wszyscy uczniowie okrzyknęli ją trzecią najpiękniejszą dziewczyną w szkole, zaraz po Rias i Akeno.


Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Sona jest ładną, młodą dziewczyną o normalnej budowie ciała. Ma krótko przystrzyżone czarne włosy, a jej oczy mają kolor fioletu. Praktycznie przez cały czas można ja zobaczyć w okularach, ale nie wiadomo czy nosi je dlatego, bo ma wadę wzroku (chociaż diabły nie cierpią na tego typu przypadłości), czy też może z podobnego powodu co Rias.


Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Sona jest bardzo surową i zasadniczą osobą. Niezależnie od tego, czy zajmuje się sprawami swojej rodziny, czy sprawami szkoły, to zawsze podchodzi do wszystkiego bardzo poważnie. Jest bardzo mądrą i bystrą osobą, świetnie radzi sobie tworzeniem taktyki do walki. Jej marzeniem jest otworzenie szkoły w Zaświatach, która przygotowywałaby swoich uczniów do walki w Rating Game i w której mogliby uczyć się wszyscy, niezależnie od swojego statusu społecznego. Szkoła byłaby wzorowana na ludzkim systemie edukacji i to jest jeden z powodów, dla którego Sona postanowiła rozpocząć naukę w świecie ludzi.


Historia[edytuj | edytuj kod]

Sona jest przyjaciółką Rias z dzieciństwa oraz jej rywalką. Jako dziecko, Sona miała nawyk, że zawsze chciała rzeczy należących do innych ludzi. Często zdarzało się jej zabierać lalkę Rias, kiedy była młodsza.

Zupełnie jak Rias, Sona stała się następczynią głowy rodziny po tym, jak jej siostra, Serafall, stała się jednym z władców piekła i straciła prawo do przewodzenia swojej rodzinie. Rodzina wybrała jej również narzeczonego, ale odrzuciła go po tym jak wygrała z nim w szachy, gdyż nie chce poślubiać kogoś, kto nie jest od niej mądrzejszy. Wstąpiła do Akademii Kuoh w tym samym czasie co Rias i Akeno. Podczas drugiego roku nauki, objęła stanowisko wiceprzewodniczącej samorządu uczniowskiego, a rok później sama została przewodniczącą.


Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Wymiary Sony to77/57/83 cm., a jej wzrost wynosi 166 cm..
  • Sona i Rias są do siebie bardzo podobne. Obydwie są następczyniami głowy rodziny, pochodzą z prominentnych rodzin szlacheckich, ich starsze rodzeństwo rządzi w Zaświatach, obydwie były zaręczone wbrew swojej woli i obydwie zerwały zaręczyny oraz obydwie mają w swoich parostwie „Pionka”, mającego smoczy Sacred Gear.

Relacje[edytuj | edytuj kod]