Xenovia

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Xenovia
Xenovia new.jpg
Postać z High School DxD
Profil
Wiek 16-17
Tytuł Samozwańczy Szermierz
Kolor włosów Niebieski
Kolor oczu Brązowe
Rasa Były człowiek, obecnie diabeł
Seiyū Taneda Risa

Xenovia to jedna z głównych bohaterek serii High School DxD. Przyszła na świat, jako naturalna pani świętego miecza, więc może nim władać bez żadnych ograniczeń. Pojawia się w trzecim tomie powieści, gdzie jej zadaniem było odzyskać skradzione Excalibury. Gdy odkryła prawdę o śmierci Boga, została wykluczona z Kościoła. Przyłączyła się wtedy do Rias Gremory, która uczyniła ją swoim drugim „Skoczkiem”.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Xenovia jest młodą dziewczyną o krótkich, niebieskich włosach z pojedynczym, zielonym pasemkiem oraz brązowych oczach i zgrabnym, atletycznym ciele. Zwykle chodzi ubrana w szkolny mundurek Akademii Kuoh, ale podczas walki zmienia go na czarny kombinezon bitewny.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Xenovia się pojawiła po raz pierwszy, zachowywała się bardzo spokojnie i poważnie. Swoją misję stawiała na pierwszym miejscu i miała zamiar wypełnić ją bez względu na cenę. Nie angażowała się również w sprawy, które jej bezpośrednio nie dotyczyły. Choć była wierną służką Kościoła, miała na tyle elastyczne poglądy, by przyjąć pomoc od Smoka, gdyż chciała nie tylko wypełnić swoją misję, ale także i przeżyć. Początkowo dużą niechęcią darzyła Asię za to, że stała się diabłem, mimo iż kiedyś miała duże poważanie w Kościele. Jednak potem ich relacje szybko się ociepliły i Xenovia stała się najlepszą przyjaciółką Asi.

Z czasem zakochuje się w Isseiu i próbuje go uwieść, gdyż chce urodzić obdarzone silną mocą dziecko. Często robi się również zazdrosna, gdy jakieś inne dziewczyny okazują chłopakowi zainteresowanie.

W walce Xenovia jest bardzo agresywna, rzadko zastanawia się nad swoim postępowaniem, atakuje brutalnie i gwałtownie, bez żadnej taktyki, przygniatając przeciwnika swoją siłą.

Jako że Xenovia od wczesnego dzieciństwa dorastała w zamkniętym środowisku, ma mały poziom wiedzy o normalnym życiu, co czasem doprowadza do zabawnych nieporozumień.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przyszła na świat w Watykanie, gdzie szkolono ją na zabójczynię, która miała likwidować potwory, demony, wampiry i inne stworzenia zagrażające ludziom. Dzięki swoim naturalnym zdolnością mogła stać się panią świętego miecza, Durandala. Przybyła do Japonii wraz z Iriną Shidou, aby odzyskać skradzione święte miecze, jednak gdy dowiedziała się, że biblijny Bóg jest martwy, porzuciła swoją profesją i została podwładną Rias Gremory, która mianowała ją swoim drugim „Skoczkiem”. Wraz ze swoimi dwiema najlepszymi przyjaciółkami, Iriną oraz Asią, utworzyła grupę, którą Issei nazywa „Kościelne Trio”.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jej urodziny przypadają czternastego lutego.
  • Wymiary Xenovi to 87/58/88, a jej wzrost 166 centymetrów.
  • Xenovia, podobnie jak Asia, jest Włoszką.
  • Tak samo jak Asia, ma zamiar zostać podwładną Isseia, kiedy ten się już uniezależni od Rias.
  • Xenovia panicznie boi się swojej mistrzyni, Grizeldy Kwalta.


Relacje[edytuj | edytuj kod]