Megumi Hayashibara

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dopisz coś

Ta strona to tylko zalążek artykułu.
Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Megumi Hayashibara

Megumi Hayashibara (jap. 林原 めぐみ Hayashibara Megumi?, ur. 30 marca 1967 w Tokio, Japonia) - japońska seiyū i piosenkarka. 30 marca 1998 roku wyszła za mąż, a 28 czerwca 2004 roku urodziła córkę.

Przygoda Hayashibary zaczęła się kiedy trenowała do castingu Arts Vision, w tym samym czasie uczyła się na pielęgniarkę. Wygrała ten casting. Jej debiut to rola seiyū w anime Maison Ikkoku w 1986 roku.

Jej kolejne role głosowe to Faye Valentine w Cowboy Bebop, Lime w Saber Marionette, Haruka Urashima w Love Hina, Rei Ayanami w Neon Genesis Evangelion, Lina Inverse w seriach Slayers, Canal Volphied w Lost Universe i Ranma Saotome w Ranma 1/2. Na swoim koncie ma 236 ról seiyū.

1989 to rok jej muzycznego debiutu, podczas którego zaśpiewała na koncercie piosenki ze Slayers, Magical Shopping Arcade Abenobashi, Lost Universe, Sorcerer Hunters, Saber Marionette, Love Hina. Zaśpiewała również "Oversoul", "Trust You", "Northern Lights", i "Omokage" (wszystkie z anime Shaman King).

Wypuściła kilka solowych muzycznych albumów, również zaśpiewała kilka utworów z zespołami: DoCo i Ties. Megumi napisała sama kilka piosenek, które później zostały nagrane. Jej albumy muzyczne bardzo dobrze się sprzedają, zajęły 10. miejsce w Japan’s Oricon Pop Music Charts.

Hayashibara znana jest głównie w Japonii. Aktualnie jest gospodarzem w dwóch programach radiowych Tokyo Boogie Night i Heartful Station. Napisała również kilka książek, pisze także w swojej kolumnie w magazynie Aitakute Aitakute. Napisała swoją autobiografię, która później została narysowana w formie mangi pod tytułem Ashita ga aru sa.

Megumi Hayashibara- Brave Heart
Info.png

Ten artykuł jest w całości albo częściowo skopiowany z Polskiej Wikipedii
Został tu umieszczony na podstawie licencji Creative Commons. Szczegóły można znaleźć pod adresem Anime-Wiki:Prawa_autorskie.