Kanade Tachibana

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kanade Tachibana
KT.jpg
Postać z Angel Beats!
Profil
Wiek 16 lat (w chwili przybycia do świata pośmiertnego)
Seiyū Kana Hanazawa
Tytuły Kanade, Tenshi (jap. 天使?), Niezdarny Anioł
Wzrost 160 cm
Waga 36 kg
Ulubiona potrawa Mapo tofu

Kanade Tachibana- (jap. 立華かなで Tachibana Kanade?) nazywana też Tenshi (jap. 天使? , po polsku: Anioł) lub Przewodniczącą - główna bohaterka serii Angel Beats!. Jest przewodniczącą rady studenckiej liceum w życiu pośmiertnym. Przez wzgląd na jej niecodzienne umiejętności samoobrony i ataku, uważa się ją za niebezpieczną posłankę Boga, mającą wyrokować i posyłać przebywających w tym świecie na drugą stronę. Opinia ta utrzymywała się bardzo długo, a Kanade wiele razy została przymuszona do walki z SSS z Yuri na czele - czasem to oni wywoływali bitwę, czasem to Tenshi próbowała stłumić ich wpływy.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Poniższa lista odnosi się do serii anime.

Sługa Boga[edytuj | edytuj kod]

Kanade długo była uznawana za posłankę Boga, Anioła, mającego wyrokować i posyłać przebywających w tym świecie na drugą stronę. Z racji, że uczniowie niebędący tylko NPC nie byli chętnie do opuszczenia tego świata w ten sposób, co uznali za równoznaczne ze śmiercią, zaczęli walczyć. Powstała grupa zapobiegawcza rzekomych intencji Tenshi - SSS. Shinda Sekai Sensen (bo tak brzmi pełna wersja tej nazwy) często napastowali Przewodniczącą. Uważali, że dzięki temu będą mogli zemścić się na Bogu, który zesłał ich do świata pośmiertnego tak wcześnie, bo jeszcze w młodości. Dopiero w dalszej części serii grupa poprzestała ataków, spostrzegłszy, że to wcale nie Kanade jest za to wszystko odpowiedzialna.

Zemsta SSS[edytuj | edytuj kod]

Liczne plany SSS miały znaczący wpływ na życie i wygodę Tachibany. Nie dość, że członkowie ruchu oporu na co dzień utrudniali jej pracę w samorządzie, to nie obeszło się też bez ośmieszenia jej i pozbawienia stanowiska przewodniczącej rady. Na miejsce bohaterki pojawił się wtedy nowy dowódca - Ayato Naoi.

Zgranie i nieporozumienie[edytuj | edytuj kod]

W pewnym momencie członkowie SSS (za namową Yuzuru) przestali traktować Tachibany z pogardą. Zaprosili ją nawet na ryby, gdzie pogłębili znajomości, a nawet zawarli nowe przyjaźnie.

Niedługo po wspólnym spotkaniu zaczęły pojawiać się kolejne niejasności, np. klony Kanade, tajemnicze cienie. Chociaż powróciły dawne spory i trudno było znów je pokonać, bohaterzy wspólnie dali radę, a już wkrótce mogli wspólnie pożegnać rok szkolny.

My soul, your heart - Moja dusza, twoje serce[edytuj | edytuj kod]

Tachibana nie znalazła się w świecie pośmiertnym bez powodu. Jak później zdradziła w rozmowie w cztery oczy z Yuzuru, trafiła tam, ponieważ chciała mu podziękować - kiedy chłopak umierał, podpisał zgodę na przekazanie swoich narządów po śmierci. Tak jego serce zostało przekazane Kanade, a życie dziewczyny przedłużone. Tenshi przybyła do pośmiertnego liceum, żeby podziękować za ratunek.

Charakter[edytuj | edytuj kod]

Kanade zalicza się do bohaterek typu dandere: odznacza się małomównością, jest zawsze spokojna i wyciszona, a oprócz tego bardzo trudno rozszyfrować jej uczucia - raczej nie ma w zwyczaju ich uzewnętrzniać. Zmienia się to dopiero w dalszym ciągu serii, kiedy Tenshi otwiera się trochę na swoje towarzystwo, szczególnie na Yuzuru, któremu zdradza później całą prawdę dotyczącą jej przybycia do świata pośmiertnego.

Co do upodobań, Kanade uwielbia mapo tofu i je to danie nawet, jeśli musi przekroczyć reguły szkoły. Oprócz tego zajmuje się kwiatami - należy nawet do klubu ogrodniczego w pośmiertnym liceum.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Tenshi to dziewczyna z długimi srebrzystymi włosami oraz złotymi oczyma. Zwykle nosi na sobie nienagannie czysty mundurek szkolny liceum w świecie pozagrobowym, białe zakolanówki i brązowe buty. Swoje włosy przyozdabia spinką lub układa w kucyk. Jest jedną z najniższych postaci, ponieważ ma zaledwie 160 cm wzrostu.

Zdolności[edytuj | edytuj kod]

 • Hand Sonic - wywołuje pojedyncze ostrze na każdej ręce. Są one w stanie rozciąć stal i zgładzić cienie.
  • Hand Sonic [Wersja Pierwsza] - broń używana najczęściej podczas ataków SSS, posiada regularny, smukły kształt ostrza.
  • Hand Sonic [Wersja Druga] - wersja cieńsza i dłuższa niż poprzednia z lekko zakrzywionym grotem. Narzędzie to jest przystosowane do walki w czasie ingerowania większych prędkości.
  • Hand Sonic [Wersja Trzecia] - broń ukazująca postać tradycyjnego saia. Kanade uznała ją za "nieelegancką".
  • Hand Sonic [Wersja Czwarta] - broń w kształcie kwiatu lotosu. Wszystkie jej ostrza to płatki, podobno wykonuje więcej skuteczniejszych cięć. Sama Tachibana przyznaje, że stworzyła ją w celu uczynienia swoich narzędzi piękniejszymi.
  • Hand Sonic [Wersja Piąta] - najnowsza odmiana Hand Sonic. Skonstruowano ja na zasadzie kleszczy przytwierdzonych do niebieskiej rękawicy. Wyglądem przypomina rogatego demona. Kanade skonstruowała tę wersję za radą Otonashiego, który zasugerował, że bronie o bezlitosnym zastosowaniu powinny stwarzać też bezlitosny obraz.
 • Distortion - to jakby rodzaj niewidzialnej tarczy, pozwala jej na odsyłanie wymierzonych w nią pocisków gdzieś, gdzie jej nie dosięgną.
 • Daley - tworzy coś na kształt powidoku, który ma utrudniać przeciwnikowi rozpoznanie terenu.
 • Harmonics - wytwarza klony Kanade (różnią się one tylko barwą tęczówek, klony posiadają oczy koloru czerwonego), które są w pełni świadome. Zdolność ta stała się nawet przyczyną jednego z nieporozumień, kiedy to klon Tachibany postawił się i działał na jej niekorzyść.
 • Absorb - ukryta zdolność działająca antagonistycznie do Harmonics, pozwala na zebranie wszystkich klonów Harmonics z powrotem do ciała. Przy każdym wchłanianiu istnieje jednak szansa, że to klon przebudzi się w ciele Tachibany, stwarzając jeszcze większe niebezpieczeństwo i utratę dziewczyny.
 • Overdrive - umiejętność dająca Tachibanie nieludzką siłę i możliwość osiągania zawrotnych prędkości.
 • Howling - wytwarza dźwięk o wysokiej częstotliwości w celu ogłuszenia przeciwnika (zdolność wynaleziona przez klona Tenshi).
 • Angel Wings - wokół pleców Kanade wyrastają skrzydła. Co prawda, nie można dzięki nim latać, ale zapewniają bezpieczne, wolne spadanie z dużych wysokości.
 • Sonic Rotation - technika ta ukazuje niebieską aurę podczas jej wykorzystywania. Wywołane ostrza Hand Sonic zaczynają się obracać z taką siłą, że niszczą wszystko, co na nie natrafi.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]