Angel Beats!

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Angel Beats!

Angel Beats! (jap. エンジェルビーツ! Enjeru Bītsu!?) - light novel, manga i anime studia P. A. Works.

Historia Angel Beats! odgrywa się w liceum w świecie pośmiertnym. Przybywa tam młodzież, która zginęła nieszczęśliwie, czy też niesprawiedliwie. Trafia tam też Otonashi Yuzuru, który nie pamięta swojego życia w poprzednim wymiarze. Po jego przebudzeniu w świecie pośmiertnym licealista spotyka Yuri, która zaprasza go do SSS (jap. 死んだ世界戦線 Shinda Sekai Sensen?). Organizacja ta skupia się na walce przeciw Bogu za niesprawiedliwą śmierć w poprzednim świecie, jednak jedynym ich wrogiem w świecie pośmiertnym jest tajemnicza Tenshi, przewodnicząca rady szkoły.

Light Novel[edytuj | edytuj kod]

Light novel Angel Beats! została utworzona między innymi dzięki Junowi Maedzie, który zajął się pisaniem i artyście GotoP, któremu zawdzięczamy ilustracje. Historia została opublikowana w Japonii przez ASCII Media Works w latach 2009 - 2010.

Manga[edytuj | edytuj kod]

Opowieścią mangi zajął się Jun Maeda, zaś ilustracje zawdzięczamy Haruce Komowata i Yuriko Asami. Wszystkie woluminy zostały opublikowane, podobnie jak light novel Angel Beats!, przez ASCII Media Works, także w latach 2009 - 2010.

Anime[edytuj | edytuj kod]

Ta 13-odcinkowa seria anime została wyemitowana na japońskich kanałach telewizyjnych CBC, MBS, RKB, TBS i TUT w terminie od 3 kwietnia 2010 roku do 26 czerwca tego samego roku. Funkcję reżysera anime pełnił Seiji Kishi. Dzieło studia P. A. Works zostało wzbogacone o ścieżkę dźwiękową wykonaną przez takich artystów jak Jun Maeda i Anant-Garde Eyes.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Yuzuru Otonashi - główny bohater serii. Trafia do świata pośmiertnego bez żadnych wspomnień z poprzedniego życia. Jest jednym z członków SSS. Później przypomina sobie swoje wcześniejsze życie i sposób, w jaki zginął.

Yuri Nakamura - znana również jako Yurippe. Zachęca ona Otonashiego do dołączenia do jej organizacji, SSS. Jest bardzo inteligentną osobą i posiada niesamowite zdolności przywódcze.

Kanade Tachibana - z początku znana jako Tenshi, Angel, Anioł. Jest przewodniczącą samorządu szkolnego i robi wszystko w celu utrzymania właściwego porządku i często zgania członków SSS za różnorakie występki w świecie pośmiertnym.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Seria Angel Beats! w dość dużej mierze zawdzięcza swoją sławę zespołowi Girls DeMo.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]