Durarara!!

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Durarara!!

Durarara!! (jap. デュラララ!! Dyurarara!!?) - light novel autorstwa Ryōgo Narita z ilustracjami Suzuhito Yasuda, manga rysowana przez Akiyo Satorigi i anime studia Brain's Base.

W jednej z dzielnic Tokio, Ikebukuro, wśród wielu dziwnych plotek, niebezpiecznych mieszkańców i pogróżek kolorowych gangów, jedna miejska legenda wyróżnia się ponad resztę. Mówi o niepokonanym jeźdźcu bez głowy, przemierzającym ulice czarnym motocyklem. Ryuugamine Mikado zawsze tęsknił za radością z życia miasta, a zaproszenie od przyjaciela z dzieciństwa, Masaomi Kidy, jeszcze bardziej przekonało go do przeprowadzki do Tokio. Licealista już pierwszego dnia swojego pobytu w stolicy zobaczył Bezgłowego Jeźdźca. Wraz z tym wydarzeniem jego normalne życie całkowicie zmieszało się ze zjawiskami paranormalnymi Ikebukuro.

Anime[edytuj | edytuj kod]

24-odcinkowa seria studia Brain's Base, reżyserowana przez Takahiro Omori, była emitowana w Japonii od 7 stycznia do 24 czerwca 2010 roku na japońskich kanałach telewizyjnych MBS, TBS i CBC. Emisja anime Durarara!! miała miejsce również w Stanach Zjednoczonych - na kanale Cartoon Network's Adult Swim. Rozpoczęła się ona 26 czerwca 2011 roku.