Battler Ushiromiya

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Battler Ushiromiya
右代宮 戦人
83717.jpg
Postać z Umineko no Naku Koro ni
Pierwsze wystąpienie Legenda Złotej Wiedźmy
Profil
Wiek 18
Tytuł Mag Nieskończoności
Kolor włosów Rude
Kolor oczu Niebieskie lub brązowe
Rasa Człowiek
Seiyū Daisuke Ono

Battler Ushiromiya (jap. 右代宮 戦人 Ushiromiya Batora?) - główny bohater serii Umineko no Naku Koro ni, protagonista gry. Większość serii jest oparta na jego walce z wiedźmą Rokkenjimy, Beatrice, gdzie Battler próbuje dowieść, że wszystkie morderstwa zostały popełnione przez człowieka, a magiczne moce nie istnieją. Później przyjmuje pseudonim artystyczny Tohya Hachiyo, który dzieli wraz z Ikuko Hachiyo, aby opisać historię tragedii na wyspie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Battler jest osiemnastoletnim synem Rudolfa oraz Asumu Ushiromiya. Po śmierci matki mieszkał przez 6 lat z jej rodzicami. W czasie wydarzeń z Rokkenjimy, Battler po raz pierwszy od długiego czasu spotyka się z resztą rodziny. Nie lubi swojego ojca, którego często nazywa idiotą. Lubi i szanuje swoją macochę - Kyrie, lecz myśli o niej bardziej jako o starszej siostrze, niż przybranej matce. W Sojuszu Złotej Wiedźmy dowiadujemy się, że Kyrie jest jednak jego prawdziwą matką. Ma młodszą siostrę, Ange.

Wygląd i osobowość[edytuj | edytuj kod]

Battler jest młodym i wysokim mężczyzną z nastroszonymi czerwonymi włosami. W anime, Umineko: Majo to Suiri no Rondo oraz na portrecie w Zmierzchu Złotej Wiedźmy ma niebieskie oczy, zaś w oryginalnej nowelce - brązowe. Zwyczajowym strojem bohatera jest garnitur w kolorze kości słoniowej, bordowa koszula, czarne buty i krawat. W Zmierzchu Złotej Wiedźmy widzimy go ubranego w czarną pelerynę z herbem rodu Ushiromiya (podobną do tej, którą nosił Kinzo), co symbolizuje jego pozycję Mistrza Gry.

Battler jest osobą upartą i nie wierzy w magię Beatrice. Powoduje to, że Złota Wiedźma jest poirytowana, kiedy chłopak zaprzecza istnieniu jej paranormalnych wyczynów, w czego następstwie nikt z zamordowanych na wyspie nie może się dostać do Złotej Krainy.

Relacje[edytuj | edytuj kod]