Bernkastel

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bernkastel
ベルンカステル
Ber a11 default 1.png
Postać z Umineko no Naku Koro ni
Pierwsze wystąpienie Legenda Złotej Wiedźmy
Profil
Wiek +1000 lat
Tytuł Bernkastel, Wiedźma Cudów
Kolor włosów Niebieski
Kolor oczu Fioletowe
Relacje
seiyū Yukari Tamura

Bernkastel, Wiedźma Cudów (jap. 奇跡の魔女ベルンカステル?) to bohaterka Umineko no Naku Koro ni i jednocześnie potężna wiedźma, która żyje już od tysiąca lat. Bernkastel żyje w świecie, gdzie pojęcie takie jak los może być wizualizowane. Bernkastel z jej ogromną mocą może dać początek każdemu nowemu cudowi, jednak zapłatą za ten cud jest złamanie części jej serca. . Ukazuje się ją jako wiecznie spokojną, niebezpieczną i bardzo tajemniczą. Jej najlepszą przyjaciółką jest Lambdadelta. Główna antagonistka Chiru, dająca początek wszystkim problemom w tej serii.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Bernkastel ma długie, stalowoniebieskie włosy i wyprane z wszelkich emocji fioletowe oczy. Zwykle nosi na sobie czarno-białą sukienkę w stylu Ghotic Lolita z fioletową kokardą, czarne buty i białe skarpetki. Spod sukienki wystaje czarny koci ogon z zawiązaną na nim ozdobą. Jej piersi w visual novel są dość małe, ale widoczne, podczas gdy w anime wydaje się całkowicie płaska. Bronią bohaterki jest czarna kosa, którą separuje cuda od rzeczywistości.

Profil[edytuj | edytuj kod]

Lubi wino i pikantne jedzenie. Nienawidzi nudy i ludzi, którzy nie uczą się na własnych błędach. Może użyć magii cudów, aby powstrzymać złe wydarzenia, o ile szansa na zmianę na lepsze nie wynosi 0%.

Mimo jej słodkiego wyglądu i wrażenia beznamiętności, Bernkastel ma naprawdę pokręconą osobowość. Jest sadystyczna, skłonna poświęcić lub zabić każdego tylko dla własnej rozrywki.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Bernkastel dzieli wiele cech z Riką Furude z serii Higurashi no Naku Koro ni
  • Ryukishi07 wyjawił, że ma bardzo rozbudowane plany względem jej oraz innych potężnych wiedźm- Lambdadelty i Featherine.
  • Bernkastel lubi spoilerować i nie waha się wyjawić tajemnic uczestnikom gry, lecz z uwagi na zasady, których musi przestrzegać, daje tylko małe wskazówki.
  • W Świcie Złotej Wiedźmy, kiedy Lambdadelta opowiada o koszmarze błędu logicznego, jako przykład podaje grę, w której Berno zostaje uwięziona w formie kota. Lambdadelta wyjaśnia, że tak jak w Twierdzeniu o nieskończonej liczbie małp, Bernkastel musiała wciskać przyciski na klawiaturze przez stulecia, zanim nie utworzyła słowa "Cud". Dzięki temu zyskała tytuł Wiedźmy Cudów.
  • Jest możliwe, że Bernkastel otrzymała tytuł Wiedźmy Cudów, ponieważ jest świadoma tego, że cuda się nie zdarzają i wszystko to jest kwestią losu.
  • Nie może ona sprawić, by cud się ziścił, jeśli prawdopodobieństwo na jego istnienie wynosi o%.


Galeria[edytuj | edytuj kod]