Ange Ushiromiya

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ange Ushiromiya
右代宮 縁寿
Ushiromiya Ange2.png
Postać z Umineko no Naku Koro ni
Pierwsze wystąpienie Bankiet Złotej Wiedźmy
Profil
Imię Ange Ushiromiya, 右代宮 縁寿
Tytuły Ange-Beatrice, Wiedźma Prawdy, Wiedźma Wskrzeszenia
Płeć kobieta
Wiek 6
18 (1998) (język japoński)
kolor włosów rudy
kolor oczu niebieski
Rasa Człowiek, wiedźma
Seiyū Rina Satō


Ange Ushiromiya (jap. 右代宮 縁寿 Ushiromiya Enje?) jest córką Rudolfa i jego obecnej żony, Kyrie, oraz młodszą siostrą Battlera. W 1986 nie mogła przybyć na Rokkenjimę z powodu choroby. Po incydencie na wyspie, zostaje oddana pod opiekę swojej ciotki Evy. Uczęszcza do szkoły St. Lucia. Nienawidzi swojej ciotki, z wzajemnością.

W 1998 zostaje głową rodziny Ushiromiya, oraz ostatnią Beatrice, Ange-Beatrice.


Relacje[edytuj | edytuj kod]


Młoda Ange

Profil[edytuj | edytuj kod]

Jako, że mała Ange nie uczestniczyła w spotkaniu na wyspie, jej starsza wersja z 1998 roku odgrywa ważną rolę w późniejszych częściach anime.

W czasie wydarzeń z 1986, Ange jest sześcioletnią dziewczynką, która nie została przewieziona na Rokkenjimę z powodu choroby, co było wspomniane przez Evę Oraz Hideyoshi'ego w "Legendzie Złotej wiedźmy". Bardzo kocha swoją rodzinę, ale rzadko się z nią widuje, przez co przyzwyczaiła się do samotności i trudno jej jest nawiązać nowe znajomości. W szkole św. Łucji Ange jest kozłem ofiarnym w klasie. Jej jedynymi przyjaciółmi są Siedem Sióstr z Czyścca (Mammon jest jej najbliższą przyjaciółką), Sakutaro, oraz Maria.

W ósmej grze, "Zmierzch Złotej Wiedźmy", dziewczyna nie jest chora i dzięki temu może uczestniczyć w spotkaniu rodzinnym.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Ange jest szczupłą rudowłosą dziewczyną, ma ciemnoniebieskie oczy. Jej fryzura to dwa kucyki, zawiązane wysoko po obu stronach głowy. Różowe gumki, które nosi Ange mają dla niej wartość sentymentalną, gdyż dostała je od swojego brata.

Zdolności[edytuj | edytuj kod]

Ange uczyła się magii pod okiem ducha Marii oraz Siedmiu Sióstr z Czyśćca, z dziennika prowadzonego przez jej kuzynkę.

Ma ogromny potencjał, lecz jej podejście do wszystkiego co magiczne sprawia, że jej moce są uśpione. Kiedy wreszcie je wykorzystuje, potrafi ponownie przywrócić do życia Sakutarou, co było niemożliwe do wykonania przez Beatrice. Może przywołać również Siedem Grzechów Głównych w miejscach, w których występuje duże stężenie anty-magicznych cząsteczek.

Jest ekstremalnie niebezpieczna dla innych wiedźm, które widzą ją jako idelną wiedźmę polującą na wiedźmy. Ange zaprzecza istnieniu magii, lecz uważa, że może ona istnieć dla innych.

W Zmierzchu Złotej Wiedźmy całkowicie uwalnia moce Wiedźmy Wskrzeszenia, przez co jest wstanie ożywić wszystko i wszystkich.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Szkoła St. Lucia dzieli tę samą nazwę ze szkołą, do której uczęszczała Shion Sonozaki w Higurashi no Naku Koro ni. Obydwie szkoły prawdopodobnie nie są ze sobą powiązane.
  • St. Lucia jest wyspą, na którą Agata Christie przybyła, aby dokończyć jedną ze swoich prac. Jej książka And Then There Were None miała prawdopodobny wpływ na powstanie Umineko.
  • "Ange" jest odniesieniem do słowa "Angel"