Ao no Exorcist

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Blue Exorcist

Ao no Exorcist (jap. 青の祓魔師 Ao no Ekusoshisuto/Futsumashi?, dosł. Błękitny Egzorcysta) - znana także pod tytułem Blue Exorcist seria obejmująca mangę i anime na jej podstawie.

Historia Ao no Exorcist opowiada o 15-letnim chłopaku imieniem Rin, który dowiaduje się, że jest synem szatana. Już niedługo po tym szatan zabija Shirou Fujimoto - osobę, która traktowała głównego bohatera jak syna i zawsze się nim opiekowała. Okumura postanawia zemścić się na szatanie i zaczyna uczęszczać do specjalnej szkoły, by zostać egzorcystą. Główny bohater ma na celu zdobycie odpowiednich umiejętności i zabicie swojego biologicznego ojca.

Manga[edytuj | edytuj kod]

Za stworzenie mangi Blue Exorcist, która obecnie jest tak znana, odpowiedzialna jest osoba nazywająca się Kato Kazue. Płeć osoby nazywającej się Kato Kazue jest żeńska. Po raz pierwszy wydano ją za sprawą Shueishy w kwietniu 2009 roku. Obejmuje siedem tomów. Seria uznana jest jako manga dla odbiorców shōnen.

Anime[edytuj | edytuj kod]

Reżyserią anime studia A-1 Pictures zajął się Okamura Tensai, zaś scenariusz napisał Yamaguchi Ryōta. Seria została wyemitowana na japońskich kanałach telewizyjnych TBS i MBS począwszy od dnia 17 kwietnia 2011 roku.