Amagami

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Najważniejsze postacie żeńskie z Amagami

Amagami SS (jap. アマガミ?) - japońskie gry na PlayStation 2 i PlayStation Portable, mangi i dwa sezony anime.

Historia Amagami SS opowiada o życiu licealisty, Junichiego Tachibany. Dwa lata przed akcją serii uczeń szkoły średniej załamał się z powodu odrzucenia przez dziewczynę. Byli umówieni w Wigilię, jednak ona nie wyszła mu na spotkanie. Od tamtego czasu zamknął się w sobie i postanowił nie szukać swojej drugiej połówki. Jednak zbliżają się święta i Tachibana znów zapragnął mieć kogoś u boku.

Gry[edytuj | edytuj kod]

Amagami SS[edytuj | edytuj kod]

Amagami to japońska gra na platformę PlayStation 2. Jej wydawca to Enterbrain. CERO określiło Amagami odpowiednie dla graczy powyżej piętnastego roku życia. 19 marca 2009 roku miała miejsce premiera tej gry.

EbiKore+ Amagami[edytuj | edytuj kod]

EbiKore+ Amagami wydało Kadokawa Shoten jako grę na PlayStation Portable. Tak samo jak Amagami, określono grę jako odpowiednią dla graczy powyżej piętnastego roku życia. Premiera EbiKore+ Amagami odbyła się 31 marca 2011 roku.

Manga[edytuj | edytuj kod]

Lista mang z cyklu Amagami i czasy ich premier:

  • Amagami: Sincerely Yours - 30 października 2009 roku
  • Amagami: Precious Diary - 27 listopada 2009 roku
  • Amagami: Precious Diary - Kaoru
  • Amagami: Love Goes On! - marzec 2010 roku
  • Amagami - 30 kwietnia 2010 roku
  • Amagami: Close to You

Twórcy[edytuj | edytuj kod]

Twórcy mang Amagami często się zmieniali - zależnie od mangi. Najczęściej zmieniali się ilustratorzy: w Amagami: Sincerely Yours była to Kotetsu Sakura, jednak w Amagami: Precious Diary i Amagami: Precious Diary - Kaoru za ilustracje odpowiedzialny był już Tarō Shinonome. Natomiast Amagami: Love Goes On! ilustrowała Ryuya Kamino, Amagami - Piaisai, a Amagami: Close to You - Tomoya Andō. Jedynie Enterbrain pozostało niezmienne - ciągle w funkcji pisania.

Amagami SS

Anime[edytuj | edytuj kod]

Amagami SS[edytuj | edytuj kod]

Amagami SS to seria anime powstała na podstawie gry Amagami. Przygotowało je studio AIC, a emisja trwała od 2 lipca do 23 grudnia 2010 roku na japońskich kanałach telewizyjnych BS-i, CBC, MBS i TBS. Ten 26-odcinkowy japoński serial animowany wyreżyserował Yoshimasa Hiraike.

Anime dzieli się na siedem mniejszych części. Każda z nich skupia się na jednej wybranej bohaterce i jej romansie z głównym bohaterem, Junichim Tachibaną. W odcinkach od pierwszego do czwartego postacią tą jest Haruka Morishima, zaś później Kaoru Tachibana wciela się w drugą połówkę, a następnie Sae Nakata przejmuje tę rolę. W późniejszych odcinkach to Ai Nanasaki zdobywa sympatię licealisty, po niej Rihoko Sakurai, Tsukasa Ayatsuji i w końcu seria kończy się odcinkiem z Risą Kamizaki.

Za wykonanie dwóch openingów w Amagami SS odpowiedzialna jest azusa, zaś endingami zajęły się same seiyū głównych bohaterek we właśnie trwającym poświęconym im rozdziale - w części poświęconej Haruce Morishimie do piosenki Kimi no Hitomi ni Koishiteru użyczyła swojego głosu Shizuka Itou, Kaoru Tanamachi - Rina Satou w utworze Kitto Ashita wa, Sae Nakata - Hiromi Konno w Anata Shika Mie nai, Ai Nanasaki - Yukana w Koi wa Mizuiro, Rihoko Sakurai - Ryoko Shintani w Koi wa Aserazu, Tsukasa Ayatsuji jako Kaori Nazuka w Nageki no Tenshi i jako ostatni z endingów zaśpiewany został Koi no Yukue przez Mai Kadowaki, która podkłada głos Risie Kamizaki.

Amagami SS+ plus[edytuj | edytuj kod]

Amagami SS+ plus to kontynuacja działań bohaterów. Premiera odbyła się 5 stycznia 2012 roku. 13. odcinkową animację przygotowało studio AIC. Za wykonywanie openingów ponownie (tak jak w zeszłym sezonie) odpowiedzialna jest azusa.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Junichi Tachibana (jap. 橘純一?) - główny bohater Amagami. Po odrzuceniu przez dziewczynę, z którą się umówił, zamknął się w sobie i postanowił nie szukać swojej drugiej połówki. Jednak, kiedy tylko rozpoczął się okres świąteczny, Tachibana znowu zapragnął mieć kogoś u boku. To on w każdej części historii walczy o którąś z bohaterek. Junichi cierpi na lęk wysokości, co parę razy zostało ujęte w anime.

Haruka Morishima (jap. 森島 はるか?) - bardzo popularna dziewczyna w szkole Tachibany. Można ją określić jako niewinnie nieczułą osobę, a nawet dziwaczkę. Kocha wszystko, co słodkie, szczególnie szczenięta. Jej najlepszą przyjaciółką jest Hibiki Tsukahara.

Kaoru Tanamachi (jap. 棚町薫?) - zna się z Junichim od dzieciństwa. Jest bardzo nieprzewidywalna i zawsze przygotowana na wymierzenie ciosu w Tachibanę. Pracuje w restauracji, by wspierać jej samotną matkę.

Sae Nakata (jap. 中多紗江?) - niesamowicie nieśmiała wśród ludzi przyjaciółka z klasy siostry głównego bohatera, Miyi Tachibany.

Ai Nanasaki (jap. 七咲逢?) - koleżanka z klasy Miyi Tachibany. Trenuje w klubie pływackim. Jest osobą o bardzo spokojnym i pokornym charakterze.

Rihoko Sakurai (jap. 桜井梨穂子?) - razem z Junichim znają się od dzieciństwa. Mimo jej dużego apetytu, namiętnie czytuje książki o dietach w bibliotece i stara się schudnąć. Jest jedną z członkiń klubu herbacianego.

Tsukasa Ayatsuji (jap. 絢辻詞?) - przedstawicielka klasy 2-A. Ma bardzo pracowity charakter i niektórzy mogliby określić ją mianem doskonałej. Lubi czytać książki w cichych, spokojnych miejscach.

Risa Kamizaki (jap. 上崎裡沙?) - dziewczyna, która nie wyszła na spotkanie Junichiemu w Wigilię, przez co zaczęła się cała ta historia.