Alice Margatroid

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Alice Margatroid
Alice.png
Postać z Touhou
Pierwsze wystąpienie Mystic Square - Boss 3. planszy, Ekstra Boss
Profil
Wiek Nieznany, dość młoda
Zawód Mag
Zamieszkanie Magic Forest
Relacje
  • Kirisame Marisa - Sąsiadka
  • Shanghai - Lalka
  • Hourai - Lalka
  • Goliath Doll - Lalka

Alice Margatroid (jap. アリス・マーガトロイド Arisu Māgatoroido?) jest magiem, znanym przede wszystkim z umiejętnego wykorzystywania lalek oraz z tego, że jest samotnikiem.

Alice po raz pierwszy pojawia się w Mystic Square. Walczyła z bohaterką z pomocą swych żywych lalek. Była pierwszym bossem, którą spotkała nasza postać po wejściu do Makai.

Lalki, które posiada, nazywają się Shanghai i Hourai. Shanghai ma różne stroje, ale zawsze nosi czerwoną wstążkę we włosach. Nie przedstawiono żadnego oficjalnego wyglądu dla Hourai (pojawia się jedynie jako final spell card Alice), więc wszystkie fanowskie rysunki Hourai są bardzo oryginalne i często niespójne ze sobą. W Imperishable Night, Alice używa Shanghai do pomocy w wystrzelaniu pocisków. Obydwie lalki zostały użyte jako bronie przez Alice w Immaterial and Missing Power, w kartach zaklęć; ich duchy wydają się być identyczne. W Scarlet Weather Rhapsody, podczas gdy Shanghai i Hourai są wciąż spell cardami, karta Hourai przyzywa wiele lalek w tym samym czasie, wszystkie o takim samym duchu jak Shanghai. Traktowanie Shanghai i Hourai jako unikalne lalki jest sprzeczne z Perfect Cherry Blossom, które zawierało wiele kopii lalek używanych w kartach zaklęć.

W Immaterial and Missing Power większość ataków Alice była związana z lalkami, które albo atakowały, albo były używane jako materiały wybuchowe. Ona jest specjalistką od lalek, ale lalki są bardziej jak hobby w porównaniu do jej pełnej mocy.

W Touhou Hisoutensoku Alice tworzy ogromną lalkę i testuje ją w walce przeciw Cirno pod koniec jej Story Mode.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Imię Alice jest nawiązaniem do bohaterki słynnej powieści Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów", również większość wrogów w extra stage'u Mystic Square są kartami, w stylu tych z animowanej wersji powieści Walta Disney'a. Tytuł BGM wykorzystanego w tym stage'u oznacza "Alicja w Krainie Czarów".
  • Nazwisko Alice jest w oparciu o Miss Murgatroyd z książki Agathy Christie "Morderstwo odbędzie się...".