Aisaka Taiga

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Aisaka Taiga
AisakaTaiga.png
Postać z Toradora!
Profil
Wiek 17 lat
Seiyuu Rie Kugimiya
Znak zodiaku Rak
Wzrost 143,6 cm
Waga 34 kg
Grupa krwi 0

Aisaka Taiga (jap. 逢坂 大河 Taiga Aisaka?, Mały Tygrys) to główna bohaterka serii Toradora!. Znana jest między innymi z kompleksu na punkcie swojego niskiego wzrostu oraz nieco agresywnej natury, bardzo łatwo ją rozzłościć - stąd przezwisko Małego Tygrysa. Taiga charakteryzuje się także swoją osobowością tsundere. To piękna dziewczyna, dlatego koledzy często wyznawali jej miłość - ona jednak zawsze odmawiała.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Początki[edytuj | edytuj kod]

Historia Taigi rozpoczyna się w momencie, kiedy Kitamura Yuusaku prosi dziewczynę o związek. Aisaka jak zawsze odmawia, lecz po jakimś czasie dochodzi do wniosku, że była to zła decyzja. Od tamtego czasu zaczęła zwracać na niego uwagę i przez to zakochała się w Kitamurze. Żałując, że nie może cofnąć czasu, decyduje się wreszcie na napisanie listu miłosnego. Sprawa komplikuje się dla Aisaki jeszcze bardziej, kiedy koperta przypadkowo nie trafia do Yuusaku, a do Ryuujiego, młodzieńca z jej szkoły o wyjątkowo złej opinii. Dowiadując się o tym, Taiga postanawia wkraść się do domu Takasu, który mieszka tuż obok niej, by odzyskać zgubę. Nie udaje jej się to bez zwrócenia uwagi chłopaka i dochodzi do konfliktu. Ryuuji dowiaduje się o sprawie Aisaki i jego najlepszego przyjaciela, Kitamury, ale zapewnia, że nikomu o tym nie wspomni. Mimo złożonej obietnicy, Taiga nie czuje się przekonana. Ostatecznie przystaje na decyzję Takasu, kiedy ten pokazuje jej pudło z niewysłanymi listami, piosenkami i wierszami do obiektu jego westchnień, a tym samym najlepszej przyjaciółki Taigi, Minori. Wkrótce po tym zawierają miedzy sobą umowę, a mianowicie oboje będą sobie pomagać zdobyć bliskie osoby z racji, że są ich najlepszymi przyjaciółmi.

Ciąg dalszy[edytuj | edytuj kod]

Następnie opowieść prowadzi Taigę przez wyznanie miłości Kitamurze i jej odrzucenie. Mimo negatywnego wyniku tej części ich umowy, Ryuuji był z nią nawet w najtrudniejszych chwilach, gotów do pocieszeń i wsparcia. Przez to Aisaki powoli zakochała się w nim. Ich relacja sprowadzała się do osobowości tsundere dziewczyny i dalszych dążeń chłopaka do związku z Kushiedą. Dopiero na końcu serii Takasu uświadamia sobie miłość do Taigi. Toradora! kończy się wyznaniem sympatii Aisaki i Ryuujiego, ich ślubu oraz ucieczki Małego Tygrysa.

Relacje[edytuj | edytuj kod]

Taiga a rówieśnicy[edytuj | edytuj kod]

Aisaka Taiga jest spostrzegana jako agresywną piękność przez większości uczniów. Jeśli chodzi o relacje z osobami jej bliższymi, to najlepiej spędza czas w towarzystwie Takasu Ryuujiego, który okazał się być jej najlepszym przyjacielem oraz Kushiedy Minori, która od dawna jest jej przyjaciółką. Kitamurę traktowała w jakiś sposób specjalnie, gdyż długo była w nim zakochana, uwielbiała choćby zamienić z nim słówko. Najgorzej było jej z nawiązaniem kontaktu z Kawashimą Ami, ponieważ rzekomo była przyjaciółką Yuusakiego z dzieciństwa. Często sobie dokuczały, a Taiga do końca nazywała ją Głupią Chihuahuą.

Taiga a rodzina[edytuj | edytuj kod]

Taiga była osobą, która nie potrafiła znaleźć porozumienia z rodzicami. Jej rodzina nie miała zbyt dużo problemów finansowych, a kiedy już ten trudny okres nadszedł, ojciec Aisaki zostawił ją i jej matkę i rozpoczął nowe życie z kimś innym. Dziewczyna podjęła decyzję o zamieszkaniu samotnie, korzystając z pieniędzy taty. On zaś co jakiś czas starał się odnowić z nią kontakty, ale za każdym razem zawodził i tym samym rozdrapywał rany sprzed jego pierwszego odejścia.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]