Yuno Gasai

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Yuno Gasai[edytuj | edytuj kod]

Yuno Gasai (我妻 由乃, Gasai Yuno) jest główną postacią żeńską serii Mirai Nikki oraz Drugą Użytkowniczką Pamiętnika. Jej Pamiętnik nosi nazwę Pamiętnik Yukiteru.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Yuno jest młodą dziewczyną, posiadającą różowe oczy oraz długie, różowe włosy, które związuje gumkami w dwa kucyki z tyłu i dwa mniejsze z przodu, za pomocą czerwonych wstążek. Jej najczęstszy ubiór składa się z granatowej koszuli z krótkim rękawem i białym kołnierzykiem, przywiązanym czerwoną wstążką. Do tego ubiera krótką spódniczkę w podobnym kolorze, białe podkolanówki i czerwone pantofle. W anime, kiedy Yuno wchodzi w "Psycho Mode" (tak nazywa to Yukiteru), jej oczy zmieniają się z normalnych na te z dużymi źrenicami i pierścieniami w środku.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Yuno posiada dwie osobowości. Przez większość czasu jest słodką i czasami nieśmiałą dziewczyną, zwłaszcza w pobliżu Yukiteru. To jednak jest tylko swojego rodzaju maska, która skrywa jej mroczną i żądną krwi osobowość - bezwzględnego, zimnego i wyrachowanego psychopatę, który nie posiada żadnych skrupułów, aby wykorzystywać innych do własnych celów: przetrwania jej oraz Yukiteru. Bardzo często ucieka się do okrutnych metod, które w większości przypadków są niespodziewane i zazwyczaj kończą się krwawą śmiercią, któregoś z Posiadaczy lub poszczególnego sojusznika, co czyni ją yandere.Pomimo swojej niestabliności, Yuno posiada pewną powściągliwość jeśli chodzi o zabijanie. Zostaje to ukazane, wtedy gdy Yukiteru nazywa ją swoją dziewczyną, ta natychmiast puszcza Hinatę z uścisku, choć chwilę wcześniej próbowała poderżnąć jej gardło.


Yuno Gasai.jpg