Amami Haruka

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Amami Haruka
Amami Haruka.jpg
Postać z The Idolm@ster, iDOLM@STER Xenoglossia, Puchim@s
Profil
Wiek 17 lat
Data urodzenia 3 Kwietnia
Zawód Idolka
Wzrost 158cm
Waga 46kg
Grupa Krwi 0
Wymiary 83-56-82
Seiyū Yuka Iguchi (Idolm@ster Xenoglossia)

Eriko Nakamura (The Idolm@ster, Puchim@s)

Ulubione zajęcia Robienie słodyczy, Karaoke

Amami Haruka (jap. 天海 春香?) - Jedna z bohaterek Serii The Idolm@ster i iDOLM@STER Xenoglossia.

The Idolm@ster[edytuj | edytuj kod]

Jest miłą i dobrą dziewczyną. Uwielbia śpiewać i robić słodycze od dziecka choć sama przyznaje że jest słabą kucharką. Łatwo się podekscytowuje i jest trochę niezdarna. Co najmniej raz dziennie wpada na coś i się przewraca. Pomimo tego jest bardzo optymistycznie nastawiona i posiada silną determinację. Pracuje najciężej ze wszystkich aby zadowolić Producenta. Pomimo przypisania jej koloru czerwonego, ukierunkowuje się bardziej w stronę koloru różowego który jest kolorem Iori. Jej marzeniem jest stać się popularnym idolem co jest bardzo głęboko w niej zakorzenione. Uwielbia pracować oraz spędzać czas z przyjaciółkami. O ile jest zachowuje bliskie relace ze wszystkimi idolkami to jej najbliższą przyjaciółką jest Chihaya


iDOLM@STER Xenoglossia[edytuj | edytuj kod]

Haruka z Serii Xenoglossia
Jest jednym z pilotów Idolów zwanego Imber (pełna nazwa: Prometheus-1 Mare Imbrium) - jednego z inteligentnych robotów zbudowanych w celu niszczenia nadlatujących meteorów pilotowanych przez dziewczyny będące idolkami. Jej robot jest koloru najpierw białego i indygo a potem białego i różowego.

Z czasem zawiązuje się więź pomiędzy nią i Imber porównywalna z miłością.

. Jej najlepszą przyjaciółką jest prezenterka radiowa Yayoi nie będąca pilotem. Yayoi zachęciła ją do przyjazdu do Tokio by stać się idolką.