Yuu Narukami

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Yuu Narukami
Protagonist.png
Postać z Persona 4 the Animation
Profil
Seiyuu Daisuke Namikawa (język japoński)
Wiek 16 (17)
Data urodzenia (nieznane) 1994
Wzrost 180cm (5'11")
Grupa krwi 0

Yuu Narukami to główny protagonista z gry Persona 4 i anime Persona 4 the Animation. W oryginalne wersji (w grze) nie posiada imienia ani nazwiska - to gracz nadaje mu mienie, toteż nazywa się go po prostu Protagonistą. W mandze nazywa się Shouji Seta, natomiast w animowanej wersji i "Persona 4 the Ultimate in Mayonaka Arena" zwany jest Yuu (bądź Yu) Narukami.

Wstępną Personą należącą do Yuu jest Izanagi, ostateczna to Izanagi-no-Okami. Arkana, jaką posiada, to Głupiec (The Fool), ale prócz tego jest też posiadaczem tak zwanej "Dzikiej Karty", która pozwala mu na używanie więcej niż jednej Persony.

Seria Persona 4 rozpoczyna się od jego przyjazdu z Tokio do miejscowości Inaba, gdzie przez jeden rok będzie mieszkał u swojego wujka i młodszej kuzynki, a wytłumaczone jest to wyjazdem rodziców Yuu za granicę do pracy. Będzie więc zmuszony uczęszczać do tamtejszego liceum. Już pierwszego dnia poznaje Chie, jej przyjaciółkę Yukiko i Yosuke, który tak jak on przeprowadził się do Inaby dość niedawno.

Inaba jest bardzo spokojnym miasteczkiem, gdzie nic się nie dzieje, toteż spore zamieszanie wywołało morderstwo znanej prezenterki telewizyjnej, pani Yamano, której ciało znaleziono zawieszone na słupie telefonicznym. Po okolicy zaczynają także krążyć plotki o niejakim "Kanale o Północy" (lub dokładniej "Mayonaka TV"), który pokazuje się na ekranach telewizorów tylko w deszczowe noce i, jak sama nazwa mówi, o północy. Program ponoć ma pokazywać bratnią duszę osoby, która właśnie go ogląda, jednak grupa licealistów przekonuje się, że w "Mayonaka TV" pokazywane są osoby, które wkrótce mają zginąć. Odkrywają też, że mają umiejętność przedostania się do wnętrza telewizora, do całkiem innego świata. Postanawiają więc ratować ludzi, którzy pojawiają się w "Kanale o Północy" a do tego wykryć i złapać mordercę.