Pomoc:Ogólne

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Co zrobić aby zostać Edytorem?[edytuj kod]

Aby móc edytować wiki nie potrzebne są żadne specjalne zdolności językowe lub specjalistyczna wiedza. Wystarczą dobre chęci oraz podstawowa wiedza jak edytować teskst w języku wiki.
Nie musisz też się rejestrować. Możesz współtworzyć jako osoba niezalogowana.

Gdzie można znaleźć hasła?[edytuj kod]

Liste haseł można znaleźć tutaj. Opis hasła można znaleźć w internecie lub jeśli ktos posiada wiedze na ten temat to może napisac z głowy. :)

Jak dodać nowe hasło?[edytuj kod]

Nowe hasło można dodać na 2 sposoby. Pierwszy to podmiana w adresie przeglądarki frazy znajdującej sie po title= własną frazą. (Ważne: Jeśli hasło posiada polskie znaki to zalecam użycie drugiego sposobu).
Drugi to wpisanie hasła w okienko na stronie głównej.

Dodałem błędne hasło. Jak je usunąć?[edytuj kod]

Napisz do kogoś z redakcji. Jeśli redaktor uzna to za konieczne, usunie lub poprawi błędny wpis.

Chciałbym dołączyć do redakcji. Co musze zrobić?[edytuj kod]

Wystarczy posiadać na swoim koncie co najmniej 10 haseł nieoznaczonych jako "{{stub}}" lub zasłużyć się w inny sposób w rozwój Anime Wiki

Jakie są znaczniki służące do formatowania tekstu?[edytuj kod]

W większośi są to podstawowe znaczniki html czyli np. <p>,<br /> itp. Dodatkowo są też specjalne znaczniki wiki. Wszystkich nawet admin nie zna ;). Kilka jest opisanych w dziale pomocy.

Dodałem artykuł ale nie chce żeby był rozpowszechniany. Co mam zrobić?[edytuj kod]

Podstawowym celem Wiki jest udostępnianie informacji na wolnych zasadach. Jeśli nie chcesz aby tekst był powielany bez twojej zgody napisz na samym początku lub w przypisach że tekst należy tylko do Anime Wiki i jako autor nie zezwalasz na udostępnianie bez twojej zgody


(cdn...)