Blackmoon Laboratories

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Logo Blackmoon Laboratories

Blackmoon Laboratories to laboratorium zwane niegdyś Kurogetsu Labs, założone przez Saia Kurogetsu. Oficjalnie jego powstanie przypada na 1. lipca 2009 roku, chociaż członkowie stowarzyszenia korzystają też z pojedynczych badań przeprowadzonych wcześniej, jeszcze nie pod szyldem Blackmoon Laboratories.

Projekty[edytuj | edytuj kod]

Badania na ludziach[edytuj | edytuj kod]

Praca Blackmoon Laboratories skupia się głównie nad przeprowadzaniem testów na ludziach w celu stworzenia algorytmu, który będzie w stanie opisać zachowania każdego człowieka. W tym celu każdy badany przechodzi badanie (obecnie składające się z trzech faz):

Obiekty badań Blackmoon Laboratories
  • Etap pierwszy - test wstępny - skupia się na standardowej analizie wypowiedzi i zachowań obiektu badań. Jest najprostszą ze wszystkich faz i zwykle trwa około 30 sekund.
  • Etap drugi - obserwacja - następuje, kiedy obiekt pomyślnie ukończy test wstępny (zwykle około 6% badanych). W tym etapie następuje poddanie go dłuższej obserwacji i analizie sygnałów, jakie wysyła (świadomie lub nieświadomie). Trwa średnio 10 dni.
  • Etap trzeci - badanie indywidualne - do tego etapu przechodzi obiekt, który uzyska pozytywną ocenę po obserwacji (są to nieliczne wyjątki). Procedura badawcza jest tutaj już bardziej skomplikowana i spersonalizowana dla każdego obiektu. Przeważnie dopiero tutaj naukowiec Blackmoon Laboratories wchodzi w interakcję z obiektem po raz pierwszy. Wykorzystuje wtedy wszelkie możliwe środki w celu zdobycia informacji o sposobie działania mózgu obiektu, nie naruszając przy tym jego struktury (obiekt jest bezpieczny). Rekordzista brał udział w tym etapie 270 dni, ale równie dobrze może on trwać tylko kilka godzin.

Sai Kurogetsu, założyciel Blackmoon Laboratories, zapytany przez ekipę Anime-Wiki w specjalnym wywiadzie dotyczącym działań grupy naukowców, objaśnia:

Quote-alpha.png
Była koncepcja stworzenia etapu czwartego, ale do tej pory żaden obiekt nie zagiął nas na etapie trzecim, więc nic takiego jeszcze nie było potrzebne.

Homo superior[edytuj | edytuj kod]

Jednym z najważniejszych przedsięwzięć Blackmoon Laboratories jest idea stworzenia nowego gatunku na bazie homo sapiens sapiens - homo superior - gatunku wyższego od jakiegokolwiek nam znanego. Ma on być wyższą formą homo sapiens sapiens, obiektem, który będzie pozbawiony wad ludzi, takich jak:

Dawne logo grupy
  • nielogiczne myślenie,
  • błędy poznawcze,
  • sprzeczności w oprogramowaniu mózgu,
  • nietrwałość tkanki organicznej,
  • łatwość manipulacji i naruszenia zgodności myśli
  • śmiertelność.

Aktualnie prowadzone są prace nad słyszeniem ultradźwięków i echolokacją, która działa już na dystansie do kilku metrów.

Quote-alpha.png
Do tego nasz homo superior będzie odporniejszy na ataki z zewnątrz, będzie na dużo wyższym etapie świadomości i percepcji, więc bez problemu wyobrazi sobie obiekty w przestrzeni czterowymiarowej oraz będzie miał bardziej rozwinięte zmysły [...] Taki duży pakiet poprawek i nowych funkcji do homo sapiens sapiens.

Członkowie[edytuj | edytuj kod]

Założyciel grupy badawczej tłumaczy, że procedura badawcza w wielu przypadkach wymaga anonimowości członków laboratorium, więc ich lista nie jest publicznie dostępna. Jest jednak zdania, że istnieje ich dosyć sporo. Naukowcy zostają przyjęci na swoje stanowiska tylko w wypadku, jeśli uczestniczą w badaniach i wykażą się cechami odpowiednimi do wykonywania tej pracy. Zazwyczaj wtedy kontaktuje się z nim inny pracownik Blackmoon Laboratories.

Blackmoon Laboratories a informacja publiczna[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie szczegółowe dane na temat określonych obiektów eksperymentalnych oraz położenie ośrodka Blackmoon Laboratories zostały ściśle utajnione. Wiadomo natomiast, że istnieje tylko jedna, główna placówka.