Anime-Wiki:Newsy/Visual Scene

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

VISUAL SCENE #4[edytuj kod]

Okładka 4 numeru Visual Scene

30 kwietnia światło dzienne ujrzał 4 numer Visual Scene poświęcony tematyce szkolnej – tym mniej i bardziej poważnym klimatom, uwielbianym jednak przez każdego otaku w Polsce. Co w środku? Kolejny z cyklu artykułów Uciekinierzy vol.4- School Rumble, wielkie zaskoczenie tego roku – Another, Amagami SS i film z półki tylko dla dorosłych: Lolita Vibrator Torture. Czasem tytuł może wiele zdradzić, prawda? Skoro już mowa o tematach bliskich tabu, kolorowe uliczki Shinjuku, pełne hoteli miłości w całym swym rozrywkowym majestacie szepcą o Enjo kōsai – randkach sponsorowanych. Nie zabrakło relacji z tegorocznego Pyrkonu. Ponadto startują nowe działy - listy od Was i Girls Zone – a w nim artykuł o szkolnych Love Stories. Przewidziano także coś dla panów oraz fanów visual novels – Yume Miru Kusuri: A Drug That Makes You Dream. Kwietniowa edycja to również wstęp do serii Namaeketten (Bezimienni), wg. scenariusza i z rysunkami Darii Maj. Ponadto czas na rozstanie z Rinjim i Chazarą – przed Wami druga i ostatnia część Cultured [Only Cold Beating Heart].

4 numer Visual Scene to także: w twojej księgarni – premiery i zapowiedzi polskich wydań mang & wiosna w japońskiej TV, czyli najnowsze serie i filmy anime.

Kwietniową edycję Visual Scene nabyć można w formie darmowego eBooka, za pośrednictwem trzech popularnych serwisów hostingowych, z kont firmowych wydawnictwa Yokatta. Jak twierdzi wydawca, grafika wektorowa – mimo jedynej wady jaką pozostaje rozmiar pliku – zapewnia najlepszą jakość barw w poręcznym pliku PDF i zachęca do pobrania bezpłatnej edycji magazynu. Tymczasem już 18 maja szykuje się niespodzianka – rozszerzona edycja Visual Scene] 4.5 zawierać będzie m.in. bonusowe recenzje i artykuły (mini-ranking szkolnych dram, relację z tegorocznego Love3 i inne), ogłoszenie wyników i wyróżnienia z konkursu yaoi, pierwsze z wyróżnionych opowiadań w konkursie ultra fantasy. Hitem numeru mają być wywiady ecchi, choć obecnie nie wiadomo jeszcze jaką przybiorą formę. Rozszerzona, ponad 100-stronicowa edycja eBooka kosztować będzie 3,90 złotych – wydawnictwo zapowiada powrót do druku w wydaniu czerwcowym, dedykowanym obecności kościoła katolickiego i sferze profanum we współczesnej popkulturze japońskiej.