Ane Naru Mono

Z Anime-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pierwsze spojrzenie
Alternatywnie: "The Elder Sister-Like One", "The Demon Who Became My Sister" lub "The Sister of the Woods with a Thousand Young"

Autor[edytuj | edytuj kod]

Iida Pochi

Gatunek[edytuj | edytuj kod]

Ecchi, romans, okruch życia. Alternatywna wersja , lub preludium oryginalnych historii.

Streszczenie[edytuj | edytuj kod]

Czternastoletni Yuu jest wyjątkowo samotny. Od czasu, kiedy jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym kiedy miał pięć lat, tuła się od krewnego do krewnego, nigdzie nie zagrzewając miejsca. wreszcie trafia pod dach swojego wuja, Ryou, ten jednak trafia do szpitala w tajemniczych okolicznościach. W poszukiwaniu karty ubezpieczeniowej wuja, Yuu pierwszy raz wchodzi do opuszczonego budynku, wstępu do którego zakazał mu jego wuj, i natrafia tam na podziemną pracownię okultystyczną oraz krąg, z którego wychodzi ona, potężna demoniczna bogini, która oferuje mu spełnienie jednego życzenia w zamian za rzecz, która jest dla niego najcenniejsza. Ku jej zdziwieniu, zdesperowany Yuu prosi ją o to aby została jego starszą siostrą, i od tego zaczynają się ich wspólne perypetie, w których chłopak dowiaduje się jak to jest mieć rodzinę, a bogini - jak być dla kogoś najważniejszą osobą na świecie.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Yuu-kun
Yuu - główny bohater, osamotniony od śmierci rodziców chłopak, który za wszelką cenę chce mieć z kim żyć. Skryty, przyzwyczajony do radzenia sobie samemu i nie sprawiania nikomu problemów. Kompletnie oczarowany i wierny swojej Onee-chan.

Chiyo-neesan - niemalże wszechmocna demoniczna bogini zwana "Czarną Kozą z Lasu z Tysiącem Młodych", będąca przyzwaną Shub-Niggurrath, Starszą Boginią mitologii H. P. Lovecrafta. Wszechmocna jeżeli chodzi o tworzenie nowego życia, istniejąca poza czasem i przestrzenią, przekraczająca wiedzą i potęgą ludzką skalę. Przyzywana przez wieki przez kultystów żądnych jej mocy, po raz pierwszy potraktowana jak ktoś wart miłości. Przystosowanie się do bycia "człowiekiem" sprawia jej trudności, ale niezwykle szybko się uczy. Oddana Yuu, a jednocześnie przerażona możliwością, że kiedyś zniszczy jego kruchą psychikę ukazując mu swoją prawdziwą formę.

Ryou - wuj Yuu, opętany wydarzeniami z przeszłości, które popchnęły go do zejścia na drogę okultyzmu i czarnej magii.

Haru - istota demoniczna, którą spotkał Ryou zamiast Shub-Niggurrath, i która przyjęła wygląd osoby z jego przeszłości. Zadziwiająco radosna jak na demona. W rzeczywistości prawdopodobnie jedna z flecistów Obłąkanaego Boga Azathotha lub Ogar z Tindalos, demoniczny łowca Starszych Bogów.

Rodzice Yuu - zginęli w wypadku samochodowym gdy miał 5 lat, co spowodowało upadek jego wuja i doprowadziło do przyzwania Chiyo-neesan i Haru.

Rodzina Yuu - nastawieni do niego z dystansem lub wrogością z nieznanych mu powodów.

Informacje dodatkowe[edytuj | edytuj kod]

Manga jest twórczym rozwinięciem dojinshi autorstwa Iidy Pochi, stonowaną tylko do sugestywnych momentów i bardzo rozwijającą wątki fabularne.

Źródło[edytuj | edytuj kod]

http://www.mangahere.cc/manga/ane_naru_mono/